فهرست پروژه های مورد نیاز علوم انسانی به دانشگاه ها ابلاغ شد

منبع: خبرگزاری مهر

Print Friendly, PDF & Email

زمان انتشار: ۱۹:۳۲ ۱۳۹۶/۰۵/۱۷

مجموعه ای از پروژه های اساسی که مبنای توسعه علوم انسانی و هنر هستند، تعریف شده و به دانشگاه ها و مراکز پژوهشی برای اجرا ابلاغ شده است.

معاون پژوهشی وزارت علوم از تدوین مجموعه پروژه های علوم انسانی و هنر خبر داد و گفت: این پروژه ها توسط وزیر علوم تصویب شده و برخی از آنها برای اجرا به دانشگاه ها واگذار شده است.

وحید احمدی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: یکی از کارهای اساسی که در حوزه علوم انسانی و هنر در وزارت علوم تحقیقات و فناوری انجام شده، پژوهش و فناوری در این دو حوزه است.

وی ادامه داد: شورای توسعه پژوهش و فناوری در علوم انسانی و هنر، از سال ۹۴ در وزارت علوم راه اندازی شد، یکی از اساسی‌ترین کارهایی که در این شورا انجام شده، تدوین «آیین نامه هدفمند سازی پایان نامه های علوم انسانی و هنر» بوده است.

معاون پژوهشی وزارت علوم افزود: همچنین برنامه‌های راهبردی و عملیاتی مراکز پژوهشی و دانشگاه هایی که در حوزه علوم انسانی فعال هستند تدوین شده است.

وی افزود: مجموعه هایی از پروژه های اساسی که مبنای توسعه علوم انسانی و هنر هستند، تعریف شده و توسط وزیر علوم تصویب و به دانشگاه ها و مراکز پژوهشی برای اجرا ابلاغ شده و دانشگاه های مجری طرح نیز مشخص شده اند.

احمدی با بیان اینکه با توجه به ظرفیت بالای علوم انسانی ما باید مرجعیت علمی علوم انسانی را در منطقه و دنیا داشته باشیم افزود: کارگروه های متعددی توسط افراد صاحب نظر ایجاد شده که برنامه های راهبردی این دو حوزه را به پروژه های بزرگی تبدیل می کنند و این پروژه ها  به دانشگاه ها واگذار شده است.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

اندیشکده پویش صادق is Stephen Fry proof thanks to caching by WP Super Cache